ÜRÜNLER

Dali Rubicon 2

Marka : Dali

2,400.00 €

Dali Rubicon 2 Rosso Raf Tipi Hoparlör
 
RUBICON 2 stand hoparlörü, kompakt boyut ve büyük ses performansı arasında mükemmel bir karışımdır. Sağlam MDF kabini ile RUBICON 2, ultra hafif 29 mm yumuşak kubbe tweeter'ı, 6,5 inç ahşap fiber düşük kayıplı sürücüsü ve altın kaplama terminalleri için mükemmel bir çalışma ortamına sahiptir. Etkileyici bir ses sahnesi ile ayrıntılar açısından zengindir ve hem hassasiyet hem de zamanlama ile şaşırtıcı derecede büyük bas üretimine sahiptir.

Düşük kayıplı teknoloji

RUBICON serisinde kullanılan koni, EPICON teknolojilerinin mirasından yararlanır ve hafif, sert ve rastgele düzensiz bir yapıya sahiptir. Bu, motorun orta kısmının karmaşıklığını azaltır, piston benzeri hareketler sağlar, yüzey rezonansı olasılığını büyük ölçüde azaltır ve RUBICON serisinde son derece düşük bir bozulma yaratır. Yumuşak, düşük kayıplı kauçuk çevre, özel olarak RUBICON serisi için tasarlanmış ve ısmarlanmıştır ve tüm bileşenler, koni ve mıknatıs sistemi etrafında maksimum hava akışı için tasarlanmış bir alüminyum şasiye yerleştirilmiştir.

Tweeter'lar

RUBICON serisinde DALI, hem tek başına çalışan yumuşak dome tweeter'ı hem de hibrit tweeter konfigürasyonunu yüksek frekansların muhteşem bir şekilde oluşturulmasını sağlar. RUBICON serisinde kullanılan ses bobini, daha geniş bir bant genişliği elde etmek için çok hafif ve çevik olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu daha hafif ses bobini, hareketlerini sıkı bir şekilde kontrol eden güçlü bir ferrit mıknatısın içine yerleştirilmiştir. Şerit tweeter, geniş dağılımın ustasıdır ve yumuşak kubbe ile birleştirildiğinde, tweeter modülü 2,5 KHz'e kadar düşük çalışmaya başlar. Ultra geniş dağılımla birleşen bu aşırı bant genişliği, DALI ses felsefesinin önemli bir parçasıdır.

Product Series

RUBICON

Speaker Type

Front

Rear

Surround

Frequency Range (+/-3 dB) [Hz]

50 - 26.000

Sensitivity (2,83 V/1 m) [dB]

87.0

Nominal Impedance [?]

4

Maximum SPL [dB]

107

Recommended Amplifier Power [W]

40 - 150

Crossover Frequency [Hz]

3,100

Crossover Principle

2-way

High Frequency Driver

1 x 29 mm  Soft Textile Dome

Low Frequency Driver

1 x 6½"  Wood Fibre Cone

Connection input(s)

Single Wire

Magnetic Shielding

No

Recommended Placement

Shelf

Stand

Recommended Distance From Wall [cm]

20 - 120

Dimensions With Base (HxWxD) [mm]

353 x 195 x 335

Weight [kg]

8.0

Accessories Included

Manual

Micro Fibre Cloth

Rubber Bumpers