ÜRÜNLER

McIntosh RS 250

Marka : McIntosh

6,700.00 $

RS250 Kablosuz Hoparlör Sistemi, en gelişmiş ve en güçlü ev sesi kablosuz hoparlör sistemimizdir. Mono RS150 Kablosuz Hoparlör'e benzer şekilde, stereo RS250 bağımsız, eksiksiz bir kablosuz hoparlör çözümüdür.

Spotify® Connect, TIDAL® Connect, Apple® AirPlay® 2, Bluetooth®, Chromecast ve Roon Ready gibi çeşitli yayın teknolojileri RS250'ye entegre edilmiştir. Tüm bu yerleşik teknolojilerle, akıllı cihazlarınızdan RS250'ye kolayca yayın yapabilirsiniz. RS200 Kablosuz Hoparlör Sistemi'nin layık bir halefi olan RS250, özel bir kontrol uygulamasına ihtiyaç duymaz; bunun yerine, uyumlu yayın teknolojileri kullanan favori akış uygulamalarınızdan doğrudan kontrol edilebilir.

Akıllı cihazlardan, çevrimiçi müzik hizmetlerinden veya yerel bir bilgisayardan yayınlanan müziği keyifle dinlemek için tasarlanmış olan RS250, eski ve yeni bir durumda, dönüşüm koleksiyonunuzu dinlemek için özel bir phono girişi aracılığıyla kolayca bağlanabilir. Ayrıca, favori şovlarınızı, filmlerinizi veya sporlarınızı izlerken daha iyi ses performansı için televizyonunuza bağlayabilirsiniz.

RS250, toplamda 650 Wattlık bir güç sunar ve bu güç, iki adet 4" x 6" woofer, dört adet 2" orta aralık hoparlör ve iki adet 3/4" tweeter'a iletilir. Orta aralık hoparlörler ve tweeter'lar önde, woofer'lar ise altta yer alan ana şasi üzerindeki taban plakasının hemen üzerinden gelen sesle aşağı doğru yer alır.

Woofer muhafazası, distorsiyonu azaltmak için yeniden mühendislik edilmiştir ve düşük uç performansını ayarlamak için daha kullanıcı dostu bir bas kontrolü eklenmiştir. Düşük frekansları daha da geliştirmek için kablolu subwoofer çıkışı, harici bir güçlendirilmiş subwoofer'a bağlanmak için kullanılabilir.

Televizyonunuzdan bir ses çubuğundan daha iyi ses elde etmek için, RS250'de ARC uyumlu televizyonlara bağlanan bir ses odaklı HDMI Ses Dönüş Kanalı (ARC)1 girişi bulunur. ARC, uyumlu televizyonların ses verilerini RS250'ye bir HDMI kablosu aracılığıyla göndermesine izin verir, ayrı bir ses kablosuna ihtiyaç duymaz ve televizyon izleme deneyiminizi geliştirmeyi kolaylaştırır. ARC ile uyumlu olmayan televizyonlar için, RS250'ye bağlanmak için bir optik giriş bulunur.

RS250, TIDAL HiFi Kayıpsız Kalite oynatma (1411 Kbps'e kadar) ile uyumludur. Ayrıca, 24-bit/192kHz'ye kadar yüksek çözünürlüklü dijital müzik dosyalarının dosya akışını destekler. Dahili yüksek çözünürlüklü akış yetenekleri sayesinde RS250, aynı zamanda bir Roon Ready uç cihazıdır. Roon Ready ağ cihazları, Roon'un akış teknolojisini içerir ve Roon Labs tarafından ağ akışında en yüksek kalite ve performansı sağlamak için sertifikalandırılmıştır.

Bluetooth üzerinden akış için, RS250 Bluetooth 5.0'ı kullanır. Yüksek bit hızlı Gelişmiş Ses Kodlama (AAC) standardı ile birlikte Qualcomm® aptX? HD'yi destekler. Ayrıca, sesin uygulanabilir görsel medya ile senkronize bir şekilde iletilmesini sağlamak için Qualcomm aptX Düşük Gecikme de içerir. Başka bir dahili akış seçeneği de Apple AirPlay 2'dir, bu teknoloji, bir iPhone®, iPad®, HomePod? veya Apple TV® ile bir tık veya Siri'yi kullanarak doğrudan ev sesi sistemlerini ve hoparlörleri kontrol etmek için tasarlanmıştır. Multiroom ses, Siri ses kontrolü ve geliştirilmiş oynatma sunar.

Yayın olmayan müziklerden keyif almak için, RS250, CD Çalarlar gibi dijital kaynakları bağlamak için bir optik giriş; bir Moving Magnet phono girişi; ve çeşitli diğer müzik kaynaklarını bağlamak için bir 3.5mm AUX girişi bulunur. Ön panelde bulunan bir 1/4" kulaklık jakı kişisel dinleme seanslarına olanak tanır. RS250'yi ağınıza bağlamak için, kablolu bir ethernet bağlantı noktası vardır ve a, b, g, n ve ac Wi-Fi protokollerini destekler. Ayrıca, sesli kontrol için Google Assistant uyumludur. RS250'nizi çalıştırmak için Google Assistant kontrol cihazınıza konuşmanız yeterlidir.2

RS250, çoğu evinizin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterince esnek bir yapıya sahiptir. Öncelikle akıllı cihazlardan müzik akışı için tasarlanmış olsa da, mütevazı bir ev sesi ve ev eğlence sisteminin merkezi olarak hizmet etmesine izin vermek için yeterince düşünceli özellik ve bağlantıya sahiptir. Klasik McIntosh tasarım öğelerini içerir; siyah cam ön panel, aydınlatılmış logo ve kontrol düğmeleri.

ELECTRONIC SPECIFICATIONS
Power Output
650 Watts (400 Watts to Tweeters/Midranges, 250 Watts to Woofers)
Number of Channels
2
LOUDSPEAKER SPECIFICATIONS
System Driver Complement
Two 20mm Titanium Dome Fluid-filled Tweeters
Four 50mm Titanium Inverted Dome Midranges
Two 4 x 6 inch Long Throw Woofers
Frequency Response
40Hz - 20kHz
Crossover Frequency
275Hz
4,000Hz
Enclosure Finish
High Gloss Black
Grille Finish
Black Knit Cloth
Grille Attachment
Mechanical
CONNECTIVITY
Auxiliary Input
1
Digital Optical Input
1
HDMI (ARC) Input
1
Phono Input Moving Magnet
1
Wireless Input
Apple AirPlay 2
Bluetooth 5.0 A2DP with support for AAC, aptX HD and aptX Low Latency
Chromecast
Spotify Connect
TIDAL Connect
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac 2.4/5GHz
Wired Input
1 Ethernet
Subwoofer Output
1
Headphone Output
1
WEIGHTS & DIMENSIONS
Unit Dimensions (W x H x D)
24-13/16" (62.99cm) x 5-3/4" (14.48cm) x 12-5/8" (32cm)
Unit Weight
29.5 lbs (13.3kg)
Shipping Weight
35 lbs (15.8kg)