ÜRÜNLER

McIntosh MX 123

Marka : McIntosh

16,000.00 $

MX123 A/V İşlemcisi, kesintisiz McIntosh ses kalitesinin uzun bir geleneğini en son ev sineması teknolojileriyle birleştirerek size eşsiz bir lüks ev eğlencesi deneyimi sunar. MX123, 8K/60Hz ve 4K/120Hz çözünürlükleri ve yenileme hızlarını destekler. Daha düşük çözünürlükleri 8K'ya yükseltebilir ve en iyi görüntü kalitesini sağlamak için optimumu elde eder.

Ev sinemasının video ihtiyaçlarını karşılamak için MX123, 7 HDMI girişi ve 3 HDMI çıkışına sahiptir. Tüm HDMI girişleri ve çıkışları HDCP 2.3; Rec. 2020; 4:4:4 renk alanı; Dinamik Lip-sync; ve 3D Video geçişi desteği sunar. En yaşamsal ve gerçekçi görüntüyü oluşturmak için, tüm MX123 HDMI bağlantı noktaları bir dizi yüksek dinamik aralık formatını destekler: HDR (statik HDR); Dinamik HDR; HDR10+; HLG; ve Dolby Vision (düşük gecikme dahil). Bu teknolojiler, her bir sahnenin veya hatta her bir karenin ideal derinlik, ayrıntı, parlaklık, kontrast ve renk değerlerinde gösterilmesini sağlar.

10 HDMI bağlantı noktasından 1 giriş ve 2 çıkış, geri kalanı 4K/60Hz'yi desteklerken 8K/60Hz ve 4K/120Hz uyumludur.

8K/60Hz ve 4K/120Hz uyumlu olan 3 HDMI bağlantı noktası bir dizi diğer gelişmiş özellik sunar:

İçeriğin görüntülenmesinden önce boş ekranlara neden olabilecek gecikmeyi ortadan kaldıran Hızlı Medya Değiştirme (QMS). Oyun performansını iyileştirmek için geliştirilmiş HDMI video özellikleri, ek bir düzeyde pürüzsüz ve kesintisiz hareket ve geçişler sağlar: Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM), pürüzsüz, gecikmesiz ve kesintisiz görüntüleme ve etkileşim için ideal gecikme ayarını otomatik olarak belirler. Hızlı Kare Taşıma (QFT), daha pürüzsüz gecikmesiz oyun ve gerçek zamanlı etkileşimli sanal gerçeklik için gecikmeyi azaltır. Değişken Yenileme Hızı (VRR), daha akıcı ve daha detaylı oyun için gecikmeyi, titremeyi ve kare yırtılmasını azaltır veya ortadan kaldırır.

MX123 ayrıca Dolby® Atmos (Dolby Atmos Height Virtualizer dahil); DTS:X® Pro; Auro-3D®; Sony'nin 360 Reality Audio'su, Sony'nin mekansal ses teknolojisini kullanan etkileyici bir ses deneyimi; ve MPEG-H Audio gibi tüm önde gelen ev sineması surround ses ve nesne tabanlı 3D ses formatlarıyla tam uyumludur. MPEG-H Audio, başlıca Fraunhofer IIS tarafından geliştirilmiş, UHD-TV ve yayın için endüstrinin en gelişmiş ses sistemidir. Bu, hem etkileşimli sesi hem de kullanıcıların tercihlerine göre ses öğelerini ayarlamalarını sağlar. MPEG-H, 2017'den beri Güney Kore'deki tüm TV ağlarında ATSC 3.0 standardı altında yayın yapmaktadır. Ayrıca, Avrupa, Çin ve Brezilya'da başlatılacak yeni yayın standartları için seçilmiştir.

1 HDMI çıkışında Audio Return Channel (ARC) ve Enhanced Audio Return Channel (eARC) işlevselliği bulunur. ARC, uyumlu bir TV'nin ses verilerini HDMI kablosu üzerinden ses video işlemcisine göndermesine olanak tanır, böylece ayrı bir ses kablosuna gerek kalmaz. Daha gelişmiş eARC, daha yüksek çözünürlüklü ses formatları olan DTS-HD Master Audio?, DTS:X®, Dolby TrueHD ve Dolby Atmos gibi ses formatlarını HDMI kablosu üzerinden iletebilmek için daha büyük bant genişliği sunar.

MX123, 2 daha fazla ayrı ses kanalı sunacak şekilde yükseltilmiş dijital ses işleme yeteneklerine sahiptir ve önceki modele kıyasla MX123'te 13.2 ayrı ses kanalı bulunur. Bu 13.2 ayrı kanal, bir dizi ev sineması hoparlör konfigürasyonunda kullanılabilen dengeli ve dengesiz ses çıkışları aracılığıyla mevcuttur; 2 ek dengesiz çıkış daha fazla bağlantı esnekliği sunar. DSD ve ALAC oynatma desteği, yüksek çözünürlüklü ses performansı için DSD128 ve ALAC 192kHz'ye kadar ikiye katlanmıştır.

Ek bağlantılar arasında: 4 dijital ses girişi; 1 dengeli ve 8 dengesiz analog stereo ses girişi (bir adet dönenceli pikap bağlantısı için ayrılan 1'i dahil); dengesiz 7.1 çok kanallı ses girişi; 3 bileşen ve 4 kompozit video girişi; 1 USB Tip A girişi; 2 dengesiz analog stereo çıkışı; 2 kompozit video çıkışı; ve 1 bileşen video çıkışı bulunur.

MX123, IMAX® Enhanced uyumludur. IMAX Enhanced, IMAX ve DTS® tarafından oluşturulan katı performans standartlarıdır ve premium cihazlarda görüntü ve ses performansı için tutarlı ve daha yüksek bir çıta oluşturur. En yüksek kalitede, en keskin 4K HDR görüntülerini üretmek için tasarlanmış sofistike, gelişmiş bir algoritma kullanır. IMAX ve DTS, MX123'te bulunan DTS:X codec teknolojisinin özel bir varyantını kullanmak için ödüllü Hollywood ses miksajcılarıyla işbirliği yapacak ve ev sinemasında IMAX imzalı bir ses deneyimi sunacaktır.

MX123 üzerindeki müzik akışı seçenekleri Apple® AirPlay 2® ile birlikte Bluetooth® ve Spotify® Connect'i içerir, böylece mobil cihazlarınızdan kolayca yayın yapabilirsiniz. AirPlay 2, bir iPhone®, iPad®, HomePod? veya Apple TV® üzerinden bir dokunuşla veya Siri'ye sadece sorarak ev ses sistemlerini ve hoparlörlerini her odada kontrol etmek için tasarlanmış bir Apple teknolojisidir. Birden çok oda sesi, Siri ses kontrolü ve gelişmiş oynatma sunar. TuneIn, daha fazla müzik akışı seçeneği için de dahildir. Kablosuz yayın performansı ve güvenilirliğine yardımcı olmak için 2.4/5GHz çift bant desteği sağlanmıştır. Ayrıca, ağınıza kablolu bağlantı yapmanıza olanak tanıyan bir ethernet bağlantı noktası da dahildir ve en iyi müzik akışı deneyimini sağlamak için yardımcı olur.

Audyssey MultEQ® XT32 dahil edilmiş olup MX123'ü ev sinemasının benzersiz akustik özelliklerine göre kalibre eder ve en net ve en dengeli titreşimli sesi sunar. Her ayrı ses kanalı, en iyi ses kalitesini üretmek için kendi 32 bitlik üstün Dijital-Analog Dönüştürücüsü'ne (DAC) sahiptir. Bas ve tiz ton kontrolleri ile birlikte 9 bantlı bir ekolayzır ek ayarlar sunar. MX123, evinizde 2 ek bölge oluşturmanıza ve seçilen ses ve/veya videoyu her bölgeye göndermenize olanak tanır.

MX123, Control4®, akıllı ev otomasyon çözümleri sağlayıcısı olan önde gelen bir küresel firma tarafından Control4 Otomasyon sistemlerine sorunsuz bir şekilde entegre edilmesine olanak tanıyan Basit Cihaz Keşfi Protokolü (SDDP) uygulaması ile Connects with Control4 Sertifikası almıştır. Ayrıca, Crestron'dan gelen Crestron Home sertifikasyonu alarak, gelişmiş akıllı ev teknolojisinin küresel lideri olan Crestron'un Works with Crestron Home sertifikasını almıştır. Crestron Home, bir akıllı evin tam potansiyelini ortaya çıkarır. Her boyuttaki projeler için tam paket sunarak ev sahipleri için daha basit, daha akıllı bir kullanıcı deneyimi, entegratörler için dikkat çekici derecede hızlı yapılandırma ve dağıtım, ve ünlü, en iyi sınıf Crestron kontrol donanımı ile gelen güvenlik sağlar.

MX123, MC303, MC255, MC257, MC8207, MI347, MI254 veya MI128 gibi bir dizi ev sineması amplifikatörü ile eşleştirilebilir ve standart, duvarda veya tavan montajlı hoparlörlerimizden herhangi biriyle birlikte kullanılarak evinizin rahatlığında kıskanılacak ve keyifli bir sinema deneyimi oluşturabilir. Ön panel düğmeleri veya kapsamlı bir uzaktan kumanda, kolay sistem işletmesine olanak tanır. Aydınlatmalı bir McIntosh logosu üst cam panelde bulunurken, kontrol düğmeleri, okunması kolay bir ekran ve alüminyum uç kaplamaları ile tamamlanmıştır.

CONNECTIVITY
Multi-Channel Outputs Balanced
13.2
Multi-Channel Inputs Unbalanced
7.1
Multi-Channel Outputs Unbalanced
15.2
Stereo Inputs Balanced
1
Stereo Inputs Unbalanced
8
(including 1 Moving Magnet Phono)
Stereo Outputs Unbalanced
2
Digital Coaxial Input
2
Digital Coaxial Output
0
Digital Optical Input
2
AES/EBU Balanced Input
0
HDMI Input
7
HDMI Output
3
USB
1 Type A
Component Input
3
Component Output
1
Composite Input
4
Composite Output
2
Subwoofer 2 Output
Yes
(discrete signal from subwoofer 1)
Network Connection
1
Max # of audio channels in Zone A
15
Additional Zone Outputs
Zone 2: HDMI audio/video, component video, composite video, analog stereo audio
Zone 3: Analog stereo audio
Advanced Connections
Ethernet Web interface and firmware update, IP-based control, Web Data Streaming, Apple AirPlay 2, Bluetooth, Spotify Connect
HDMI FEATURES
Resolution and Refresh Rates
8K/60Hz and 4K/120Hz on 1 HDMI input and 2 HDMI outputs (4K/60Hz on all other ports)
HDCP
2.3
4:4:4 Color
Yes
Rec. 2020 (BT.2020)
Yes
3D video pass-through
Yes
Dynamic Lip-sync
Yes
ARC
Yes (on 1 output)
eARC
Yes (on 1 output)
Video Scaling
8K Upconversion
High Dynamic Range (HDR)
HDR (static HDR), Dynamic HDR, HDR10+, HLG, Dolby Vision (including low latency)
Quick Media Switching (QMS)
Yes (on 8K/60Hz and 4K/120Hz ports)
Auto Low Latency Mode (ALLM)
Yes (on 8K/60Hz and 4K/120Hz ports)
Quick Frame Transport (QFT)
Yes (on 8K/60Hz and 4K/120Hz ports)
Variable Refresh Rate (VRR)
Yes (on 8K/60Hz and 4K/120Hz ports)
PROCESSING
Total Harmonic Distortion (DSP Bypass)
0.005%
Dolby Processing
Dolby Atmos, Dolby Surround Upmixer
DTS Processing
DTS-X, Neural:X Surround Upmixer, DTS Virtual:X
Auro Processing
Auro 3D, Auro-Matic, Auro 9.1, 10.1
Pure Stereo DSP Bypass Mode
Yes
MPEG-H Audio
Yes
360 Reality Audio
Yes
IMAX Enhanced
Yes
Room Correction
Audyssey MultEQ XT32, Dynamic EQ / Dynamic Volume, DSX
CONTROL
Third Party Control
RS232, Web IP, IR Input
Tone Controls
9 Band Equalizer, Bass and Treble
OSD Overlay on HDMI Output
Yes
Input-Output Format Indicators
9 in and 9 out
Control of McIntosh Sources
Yes, by handheld remote, 1 Data Out, 2 Power Control Trigger jacks
GENERAL SPECIFICATIONS
Channel Formats
13.2, 7.1, 5.1, Stereo
Microphone and stand included
Yes
Network Features
Wi-Fi dual band 2.4/5GHz, Apple AirPlay 2, Bluetooth, Spotify Connect
Unique Crossover Frequency, Each Speaker
Yes
Special Features
Rear Panel USB-Apple Dock, HDMI in standby, Apple AirPlay 2, Bluetooth, Spotify Connect
WEIGHTS & DIMENSIONS
Unit Dimensions (W x H x D)
17-1/2" (44.45cm) x 7-5/8" (19.37cm) (including feet) x 19-1/2" (49.53cm) (including front panel, knobs, rear panel connections and USB drive)
Unit Weight
31 lbs (14 kg)
Shipping Weight
55 lbs (25 kg)