ÜRÜNLER

McIntosh C 2700

Marka : McIntosh

15,500.00 $

Saygı gören McIntosh vakum tüp preamplifikatörlerinin uzun bir geleneğini takip eden C2700 Tube Preamplifikatörü bulunmaktadır. Köklü vakum tüpü topolojimizi kullanan C2700, ayrıca keskin kenarlı dijital müzik yeteneklerini zaman test edilmiş vakum tüpü performansı ile birleştiren gelişmiş DA2 Dijital Ses Modülü teknolojisine sahiptir.

Popüler DA1 Dijital Ses Modülümüzün değerli bir halefi olan DA2, genişletilmiş bir yetenek setine sahiptir. DA2, DA1'de bulunan tüm bağlantılarla birlikte (2 koaksiyel, 2 optik, 1 USB ve 1 MCT) birlikte çalışarak TV'lerle uyumlu yeni bir yalnızca ses HDMI Ses Dönüş Kanalı (ARC)1 bağlantısı sunar. Uyumlu bir HDMI (ARC) çıkışına sahip TV'ler, TV'nizin sesini ev ses sisteminiz aracılığıyla keyifle dinlemek için C2700'e bağlanabilir. Dolby® ve DTS®'den popüler çok kanallı ses formatları desteklenir ve doğru oynatım için 2 kanallı ses haline getirilir. TV uzaktan kumandası, ön amplifikatör ve TV'de CEC iletişimi etkinleştirildiğinde C2700'ün gücünü ve sesini kontrol edebilir. DA2'de bulunan bu yeni HDMI (ARC) özelliklerinin yanı sıra, USB girişi DA1'in DSD256 sınırına kıyasla DSD512'ye kadar artan DSD oynatma desteğine sahiptir.

DA2, gelecek nesil, audiophile kalitesinde, Dört Dengeli, 8 kanallı, 32-bit Dijital-Analog Dönüştürücü (DAC) tarafından beslenir ve DA1'e kıyasla dinamik aralık ve toplam harmonik bozulma açısından iyileştirmeler sunar. DA2'deki koaksiyel ve optik girişler, yüksek çözünürlüklü sesin oynatımı için dijital müziği 24-bit/192kHz'e kadar çözebilir. Son olarak, DA2'de McIntosh'a özgü MCT girişi bulunur ve herhangi bir MCT serisi SACD/CD Taşıyıcımızla güvenli bir DSD bağlantısı sunar, SACD'lerinizden yüksek çözünürlüklü sesin en iyi ses kalitesini sunar.

Analog müzik için, C2700, bir pikap veya iki için 1 Hareketli Bobin ve 1 Hareketli Mıknatıs fono girişi dahil olmak üzere 3 dengeli bağlantı, 4 dengesiz bağlantı ve toplamda 16 girişe sahiptir. Çift şase tasarımımız, sinyal bozulmasını önlemek için analog ve dijital bölümleri ayrı tutar. Çıkışlar, 3 değişken dengeli ve 3 değişken dengesiz artı 1 sabit dengesiz bağlantı içerir.

Bas ve tiz ton kontrolleri dahildir ve 2dB artışlarla ayarlanabilir. ¼" kulaklık jakı, neredeyse her türlü kulaklığı çalıştırabilen Yüksek Sürücü Kulaklık Amplifikatörümüz tarafından desteklenir; Kulaklık Çapraz Besleme Yöneticisi (HXD®) dahildir ve etkinleştirildiğinde kişisel dinleme oturumlarınıza ek bir boyut kazandırır. Ev Sineması Geçişi, C2700'ün ev sinema sisteminize sorunsuz entegre edilmesini sağlar. Güç Kontrol portları, diğer bağlı McIntosh bileşenlerini açıp kapatmayı kolaylaştırır, Veri Portları ise bağlı kaynak bileşenlerine uzaktan kumanda komutları gönderebilir.

C2700, Roon Labs tarafından Roon Tested unvanı alan birçok McIntosh ürününden biridir. Roon Tested ortağı olarak, McIntosh, Roon'a farklı işletim sistemleri ve bilgisayarlarla test etmek için ekipman sağlamış ve tasarım ve yetenekleri hakkında bilgi paylaşmıştır.

Tüm C2700 ses teknolojisi, siyah cam ön panel ile vurgulanan zamansız McIntosh tasarımının içine paketlenmiştir; doğrudan LED aydınlatma ile aydınlatılan mavi göstergeler, rotatif düğmeler, aydınlatılmış logo, alüminyum kapaklar ve cilalanmış paslanmaz çelik şase. 6 büyüleyici vakum tüpü, preamplifikatörün üstünde bulunan bir cam panel aracılığıyla görülebilir. Ev ses sisteminizi tamamlamak için bir dizi amplifikatör, CD çalar, pikap, tuner, medya akış cihazı, oda düzeltme cihazı ve güç kontrolörü ve hoparlör ile eşleştirilebilir.

ELECTRONIC SPECIFICATIONS
Number of Channels
2
Total Harmonic Distortion
0.08%
Frequency Response
+0, -0.5dB from 20Hz to 20kHz
+0, -3dB from 15Hz to 100kHz
Maximum Volts Out (Balanced / Unbalanced)
16V RMS / 8V RMS
Sensitivity High Level (Balanced / Unbalanced)
900mV / 450mV
Sensitivity Phono (Moving Coil)
0.45mV
Sensitivity Phono (Moving Magnet)
4.5mV
Signal To Noise Ratio (High Level)
100dB
Signal To Noise Ratio (Moving Coil)
80dB
Signal To Noise Ratio (Moving Magnet)
82dB
Voltage Gain (High Level)
15dB
Voltage Gain (Moving Coil)
60dB
Voltage Gain (Moving Magnet)
40dB
Input Impedance (Balanced / Unbalanced)
44K ohm, 22K ohm
CONNECTIVITY
Balanced Input
3
Unbalanced Input
4
Phono Input Moving Coil
1 (adjustable)
Phono Input Moving Magnet
1 (adjustable)
Upgradeable Digital Audio Module
Yes: DA2
Digital Coaxial Input
2
Digital Optical Input
2
Digital MCT Input
1
Digital USB Input
1
HDMI (ARC) Input
1
Digital AES/EBU Input
0
Balanced Fixed Output
0
Balanced Variable Output
3
Unbalanced Fixed Output
1
Unbalanced Variable Output
3
Headphone Output
1/4" High Drive with Headphone Crossfeed Director (HXD®)
Input Level Match
Yes, +/- 6dB
Home Theater PassThru
Yes
Unbalanced Analog Connector Type
Premium gold-plated solid brass
Service Port
1
Network Connection
0
CONTROL
Tone Controls
Bass and Treble
Tone Bypass and Input Assign
Yes
RS232 Control Input
Yes
Power Control Output
1 Main, 4 Trigger
Rear Panel Data Port
6
Rear Panel IR Sensor Input
Yes
GENERAL SPECIFICATIONS
Multi-Chassis or Single
Single, two layer
Output Meters
Yes
Vacuum Tube or Solid State
Vacuum Tube
(5) 12AX7a and (1) 12AT7
Power Consumption (On)
50 Watts
WEIGHTS & DIMENSIONS
Unit Dimensions (W x H x D)
17.5" (44.45cm) x 7.625" (19.37cm) x 18" (45.72cm)
Unit Weight
29.5 lbs (13.4kg)
Shipping Weight
45 lbs (20.4kg)