Dali OBERON ON WALL C

Marka : Dali

1,570.00 €

DALI Oberon On Wall-C Kablosuz Aktif Hoparlör 

OBERON ON-WALL C, TV sesi çok düşünülerek tasarlandı ve kompakt boyutlarına rağmen, kullanılan DALI teknolojilerinin kombinasyonu, önemli ölçüde daha büyük hoparlörlerle karşılaştırılabilecek bir performans sağlıyor. OBERON ON-WALL C, arka paneldeki anahtar deliği yuvaları aracılığıyla doğrudan duvara montaj için özel olarak tasarlanmıştır. Dikey ve yatay yönelimlerin ikisi de uyumludur. 

İnce ve gizli OBERON ON-WALL C, SMC özellikli 5,25 ?DALI ahşap fiber koni sürücüsü ile donatılmış kompakt, düşük profilli, arkadan refleks yüklü bir kabin ve bir DALI ultra hafif 29 mm yumuşak kubbeli tweeter içerir.

OBERON ON-WALL C'nin kompaktlığı, herhangi bir odaya entegre edilmesini kolaylaştırır. Dinleme alanında geniş bir dağılım modeli elde etmek için, OBERON ON-WALL C'de uygulanan sürücü malzemeleri ve geometri dikkatlice seçilmiştir. Crossover tasarımında da aynı ilkeler uygulanmıştır.

Sonuç olarak, önemli bir eksen dışı açıdan dinlerken bile iyi entegre edilmiş bir ses deneyimi yaşayacaksınız. Müzik dinlerken nadiren doğrudan hoparlörlerinizin önüne oturduğunuz için bu önemlidir . Ek bir fayda, frekans bozulmasına neden olan harmonik distorsiyon ve kırınımların ciddi şekilde azaltılmasıdır, çünkü bunlar eksen üstü yanıtta her zaman daha güçlü olacaktır. Bu aynı zamanda tüm DALI hoparlörlerinin parmakla takılmak üzere tasarlanmamasının da sebebidir.   

Dali OBERON ON WALL C Kablosuz Aktif Duvar Hoparlörü

Kablosuz Aktif

Oberon On Wall C hoparlörler, büyük dinamik kabiliyete sahip iki adet 50W Sınıf D güç amplifikatörü içeren aktif bir tasarım kullanır. Oberon On Wall C hoparlörler, yüksek frekanslı sürücüye güç sağlamaya, diğeri ise woofer'ı çalıştırmaya adanmış bir amplifikatörle ayrıntı ve netlik üretebilir. Arka kablosuz panel ile Oberon On Wall C, Sound Hub Compact'tan düşük gecikmeli yüksek kaliteli sinyaller alabilir ve müziğinizi doğru ve müzikal bir şekilde sunabilir.
 
Orta Kademe Sürücüsü

Oberon On-Wall hoparlörler, hassas bir orta kademe tepkisi ve bas frekansları sunmak için yeni bir ahşap fiber yapı konisiyle optimize edilmiş ses üreten 5,25 inç çapında düşük kayıplı bir woofer'a sahiptir. Ağaç lifleri ile güçlendirilmiş kağıt hamurundan üretilen koni sert ancak hafiftir ve ince bir kontrol sağlar. Koni, yüksek doğrulukta, filtrelenmemiş bir performans için sesteki tüm mikro ayrıntıları yeniden üretebilir. Oberon On-Wall woofer membranı, serbest hareket için kauçuk bir çerçeve ve esnek bir kontrol kullanır.

SMC Teknolojisi

Dali Oberon On-Wall hoparlörlerinde kullanılan SMC teknolojisi, genellikle histerezis ve girdap akımlarından kaynaklanan mekanik bozulmayı azaltır. Mıknatıslı motor iyileştirmeleri, daha az üçüncü derece distorsiyonla sonuçlanır, bu da rahat bir orta kademe ve daha yüksek ayrıntılı performans ile uzun dinleme keyfi anlamına gelir. Mıknatıslı motorun kendisi, demirin olumsuz etkilerini en aza indirmek ve SMC diskini ses bobininin ana çalışma alanına yerleştirmek için 10 mm'lik bir SMC diski ile tepesinde bir demir kutup parçasından yapılmıştır. Büyük ölçüde iyileştirilmiş bir sabit akı alanı için bu konumda SMC'den maksimum etki çıkarılır.
 
Tweeter

Oberon On-Wall hoparlörlerde orta kademe sürücünün yanı sıra ultra hafif 29 mm tweeter kullanılır. Oberon serisi için özel olarak geliştirilen büyük boyutlu tweeter, düşük frekanslarda daha büyük bir bant genişliği için optimize edilmiş, ultra hafif dalgalı dokuma kumaştan ilham alan bir membrana sahiptir. Woofer ve tweeter arasındaki geçiş, net bir orta kademe ile iyi dengelenmiş ve tutarlıdır. Tweeter, Rubicon ve Opticon serilerine benzer geometriye sahip özenle tasarlanmış ön plaka sayesinde geniş dağılım üretebilmektedir.
 
Kabin

Oberon On Wall C hoparlörleri, yüksek yoğunluklu CNC ile işlenmiş MDF'den, sağlam yapı ve takviye için kabinin içinde sağlam desteklerle yapılmıştır. Malzemelerin sertliği sayesinde kabin içindeki rezonans neredeyse ortadan kaldırılır.

Dali Sound Hub Compact
 
Sound Hub Compact, Oberon C Wireless sisteminde, tüm müzik kaynaklarınıza kablolu girişler ve Oberon C hoparlörleri aracılığıyla düşük gecikmeli 30-bit dijital akış yayını üzerinden bağlanarak merkezi bir rol oynar. Sound Hub Compact ve Oberon C Wireless hoparlörlerle, yerleştirme özgürlüğü ve uygunsuz kablolar olmadan kolayca kablosuz bir hoparlör sistemi oluşturun. Sound Hub Compact, hata düzeltme teknolojisi sayesinde hiçbir paket kaybı veya radyo paraziti olmaksızın 10 m'ye kadar bir aralıkta sıkıştırılmamış 24 bit / 96 kHz yüksek kaliteli sinyalde müziğinizi hoparlörlere iletir.
 
Sound Hub Compact'ta bulunan beş girişle, geleneksel ses kaynaklarınızı kablosuz Oberon C hoparlörler üzerinden dinlemek için kolayca bağlayabilirsiniz. İki optik giriş, gelişmiş ses için CD çalar ve TV dahil olmak üzere dijital ses cihazlarınızı bağlar. ARC'li bir HDMI girişi, bir TV'den bağlanmanıza ve ayrıca doğrudan TV'nizin uzaktan kumandasından ses seviyesi üzerinde ekstra kontrol sağlamanıza olanak tanır. Fono aşamalı bir CD çalar veya döner tabla bağlamak için standart bir analog RCA girişi dahildir . Bluetooth kablosuz bağlantısı ile, herhangi bir akış hizmetinden müzik akışı gerçekleştirmek için akıllı telefonunuzu, tabletinizi veya Bluetooth özellikli herhangi bir cihazı eşleştirin.
 
Sound Hub Compact, ekstra düşük frekanslar için herhangi bir Oberon C kablosuz hoparlörü çiftine bir subwoofer eklemek için bir alt çıkış içerir, filmler ve bas ağırlıklı müzik için idealdir. Bir USB şarj bağlantı noktası, Sound Hub Compact kullanırken bir mobil cihazı şarj etmenize olanak tanır.
 
Adından da anlaşılacağı gibi Sound Hub Compact, evinizin herhangi bir yerine kolayca oturmak için tasarlanmış küçük bir ünitedir. Sound Hub Compact, müziğinizi yüksek kaliteli bir kablosuz bağlantı üzerinden herhangi bir Oberon C kablosuz hoparlörüne aktarmanın anahtarıdır ve size kompakt ve tamamen kablosuz bir sistemden odyofil ses kalitesi sunar.

Ürün Serisi

OBERON C

Frekans Aralığı (+/- 3 dB) [Hz]

51 - 26.000

Maksimum SPL [dB]

107

Geçiş Frekansı [Hz]

2.700

Geçiş Prensibi

Tam aktif 24 Bit DSP

Yüksek frekans sürücüsü, Miktar

1 x 29 mm

Yüksek frekans sürücüsü, Diyafram tipi

Yumuşak Tekstil Kubbe

Düşük frekanslı sürücü, Miktar

1 X 5,25 "

Düşük frekans sürücüsü, Diyafram tipi

Ahşap Elyaf Koni

Muhafaza Tipi

Bas Refleks

Bas Refleks Ayarlama Frekansı [Hz]

52.0

Maks. Alan sayısıAmplifikatör Güç Çıkışı [RMS watt]

2 x 50 W

Amplifikatör Tipi

D Sınıfı

Bağlantı Girişi

Evrensel şebeke 100-240 VAC

Kablosuz Girişler

Tam 24 Bit / 96 kHz (sıkıştırılmamış)

Kablosuz Ses RF Bandı [MHz]

5150-5250 MHz / 5725-5875 MHz

Maks. Alan sayısıGüç Tüketimi [W]

62

Bekleme Durumunda Güç Tüketimi [W]

1

Boşta Güç Tüketimi [W]

1.25

Tabanlı Boyutlar (YxGxD) [mm]

385 x 245 x 120

Dahil olan aksesuarlar

Hızlı Başlangıç??Kılavuzu

Şebeke Kablosu

Ön Izgara

Lastik Ayaklar

Lastik Tamponlar

Kablo klipsleri

Kılavuz 

Ağırlık (kg]

5.0