ÜRÜNLER

Dali OBERON 1

Marka : Dali

490.00 €

Ultra kompakt boyutu göz önüne alındığında, OBERON 1, OBERON serisinin en küçük eklentisidir. Kabin boyutu, bas performansı için optimize edilmiş iç ses seviyesi ile daha küçük odalar, gizli ses kurulumları veya duvara montaj için uygun kompakt bir kabin tasarımı arasında optimum bir denge sağlar.

Daha büyük kardeşleri gibi, OBERON 1, yüksek ve ayrıntılı orta seslerin üstesinden gelmek için büyük boy 29 mm ultra hafif yumuşak kubbeli tweeter'ı kullanırken, SMC tabanlı 5,25 "ahşap fiber woofer, daha düşük orta aralık ve iyi zamanlanmış bas sağlar. DALI OBERON hoparlör serisinin lansmanında, mevcut hoparlörlerimizden en iyi öğeleri seçtik ve bunları ses kalitesi, görünüm ve çok yönlülük sunan bir seride bir araya getirdik.

OBERON 1'in kompaktlığı, herhangi bir odaya entegre etmeyi kolaylaştırır. Dinleme alanında geniş bir dağılım modeli elde etmek için, OBERON 1'de uygulanan sürücü malzemeleri ve geometri dikkatlice seçilmiştir. Crossover tasarımında da aynı ilkeler uygulanmıştır.

Sonuç olarak, önemli bir eksen dışı açıdan dinlerken bile iyi entegre edilmiş bir ses deneyimi yaşayacaksınız. Müzik dinlerken doğrudan hoparlörlerinizin önüne nadiren oturduğunuz için bu önemlidir. Ek bir fayda, frekans bozulmasına neden olan harmonik distorsiyon ve kırınımların ciddi şekilde azaltılmasıdır, çünkü bunlar eksen üstü yanıtta her zaman daha güçlü olacaktır. Bu aynı zamanda tüm DALI hoparlörlerinin parmakla takılmak üzere tasarlanmamasının da sebebidir.

WOOFER

OBERON 1'de kullanılan 5,25 "düşük kayıplı woofer, yeni bir ahşap fiber yapılı koni ile optimize edilmiştir. DALI tarafından üretilen diğer tüm sürücüler gibi hassas orta kademe ve bas frekans alanını yeniden üretmeye adanmıştır. Bir karışımdan yapılmıştır. ince taneli kağıt hamurundan yapılmıştır ve sert, hafif ve iyi davranan bir yapı oluşturan ahşap lifleri ile güçlendirilmiştir.Düşük kayıplı bir çevre ve örümcek süspansiyonu ile birlikte bu koni, sinyaldeki mikro ayrıntıları - filtresiz ve yüksek doğruluk.

Membran, yumuşak ve çok esnek özellikleri nedeniyle seçilen kauçuk bir çevrede son bulur. Bu, çok düşük bir sönümleme etkisiyle membransız hareket sağlar ve membran hareketini kontrol etmek için mıknatıs motorunu bırakır.

SMC

OBERON 1 woofer'da SMC kullanımıyla, histerezis ve girdap akımlarının neden olduğu mekanik bozulma büyük ölçüde azaltılır. Mıknatıslı motor sistemindeki bu gelişme, üçüncü dereceden distorsiyonun azalmasına neden olur. Bu, OBERON 1'in rahat bir orta kademe ve sınıf için şaşırtıcı miktarda ayrıntıyla daha uzun dinleme keyfi sunmasını sağlar.

Mıknatıslı motorun kendisi, benzersiz bir demir ve SMC kombinasyonuyla yapılmış bir kutup parçasını çevreleyen büyük bir ferrit mıknatıstan oluşur. Demir ferrrit, kutup parçasını taçlandırmak için 10 mm SMC diskle tepesinde, kutup silindirinin alt tabanını oluşturur. Bu kombinasyon, SMC diskini 4 katmanlı ses bobininin ana çalışma alanına yerleştirirken ütünün olumsuz etkilerini en aza indirir. Bu yerleşim, SMC'nin ses bobinleri ortamında maksimum etkiyi sağlar ve bu da büyük ölçüde iyileştirilmiş sabit bir akı alanı sağlar.

TWEETER

OBERON 1'de kullanılan 29 mm ultra hafif yumuşak kubbeli tweeter, DALI tarafından üretilmiştir ve mevcut DALI serilerimizdeki kanıtlanmış teknolojileri yeni özelliklerle birleştiren OBERON serisi için özel olarak geliştirilmiştir.

Membranın büyük boyutu, tweeter'ın daha az gezinme ile daha yüksek ses basıncı oluşturmasına izin vererek, ses bobini hareketini hassas bir minimumda tutar.

29 mm büyüklüğündeki membran, ultra hafif dalgalı dokuma kumaş temel alınarak yapılmıştır ve ek olarak, daha düşük frekans alanında daha büyük bir bant genişliği için optimize edilmiştir. Bu, orta kademe woofer'dan tweeter'a optimum geçişi garantiler ve iyi dengelenmiş, zorlanmamış ve çok uyumlu bir üst orta kademe yaratır. Piyasadaki çoğu yumuşak kubbeli tweeter ile karşılaştırıldığında, DALI kubbe malzemesi ağırlığın yarısından daha azdır (0,060 mg / mm2).

Kubbenin yakınındaki tweeter ön plakası, yumuşak kubbe için en uygun çalışma koşullarını oluşturmak için OPTICON ve RUBICON tweeter'larla benzer geometri ile tasarlanmıştır. Amaç, genişletilmiş bir frekans tepkisini geniş dağılım ve düşük renklenme ile birleştirmektir.

KABİNE

OBERON 1'in kabin yapısı, yüksek yoğunluklu CNC ile işlenmiş MDF levhadan oluşur - özenle seçilmiş yüksek kaliteli vinil ile kaplanmıştır. OBERON 1 kabininin çok sağlam yapısı, takviye için kabinin içindeki sağlam desteklere bağlıdır. Bu, sertliği artırır ve kabin içindeki rezonansı pratik olarak ortadan kaldırır.

Hoparlörleri dahili olarak yanlarda, üstte ve altta akustik sönümleme malzemesi ile yerleştirerek zamanlamayı optimize ettik. Bu, woofer ve bas bağlantı noktası arasında daha doğrudan bir temas oluşturur. İşitilebilir sonuç, daha hassas bir bas ve orta aralıkta artan "saldırı" dır.

Bas bağlantı noktaları, iyileştirilmiş bas performansı için duvarı kullanarak oda entegrasyonunu optimize eden OBERON 1'in arkasına yerleştirilmiştir. Bas bağlantı noktasının üzerine, duvara montaj için bir anahtar deliği entegre ettik.

OBERON serisiyle yepyeni bir ön ızgara tasarımı sunuyoruz. Yeni yuvarlak ön ızgara, hoparlör serisine daha hafif ve daha çağdaş bir görsel görünüm katıyor. "Dağ Grisi", açık yüzeylerle (Beyaz ve Açık Meşe) sağlanan standart ızgaradır, "Gölge Siyahı" ise koyu yüzeylerde (Siyah Dişbudak ve Koyu Ceviz) standarttır. Tamamen beyaz bir görünüm için, 'Marshmallow White' da aksesuar olarak mevcuttur.

Ürün Serisi

OBERON

Frekans Aralığı (+/- 3 dB) [Hz]

51 - 26.000

Hassasiyet (2,83 V / 1 m) [dB]

86

Nominal Empedans [ohm]

6

Maksimum SPL [dB]

106

Önerilen Amplifikatör Gücü [W]

25 - 100

Geçiş Frekansı [Hz]

2.800

Crossover Prensibi

2 yol

Yüksek frekans sürücüsü, Miktar

1 x 29 mm

Yüksek frekans sürücüsü, Diyafram tipi

Yumuşak Tekstil Kubbe

Düşük frekanslı sürücü, Miktar

1 X 5,25 "

Düşük frekans sürücüsü, Diyafram tipi

Ahşap Elyaf Koni

Muhafaza Tipi

Bas Refleks

Bas Refleks Ayarlama Frekansı [Hz]

50

Bağlantı Girişi

Tek Tel

Önerilen Yerleşim

Raf veya stand

Duvardan Önerilen Mesafe [cm]

1 - 50

Tabanlı Boyutlar (YxGxD) [mm]

274 x 162 x 234

Ağırlık (kg]

4.2